ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29207 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tom Hanks zahájil a zakončí Londýnský filmový festival

0 Richard Winter 11.10.2013

Americký herec Tom Hanks zahájil ve středu večer představením filmu Kapitán Phillips Londýnský filmový festival. Ve filmu zrvárnil hlavní roli. Hanks festival také 20. října zakončí uvedením snímku Zachraňte pana Bankse. V něm ztělesňuje Walta Disneye.

Sedmapadesátý ročník Londýnského filmového festivalu během 12 dní nabídne celkem 232 celovečerních filmů z desítek zemí. Očekává se zde řada hvězd, především Sandra Bullocková, Judi Denchová, Carey Mulliganová, Colin Farrell, Ralph Fiennes, Kate Winsletová a Emma Thompsonová.

Hank ve filmu Kapitán Phillips, který vznikl podle skutečné události, ztělesňuje velitele nákladní lodi, kterého zajmou somálští piráti. Jeho výkon v posledních deseti minutách tohoto napínavého dramatu dělá z Hankse podle kritiků jednoho z favoritů letošních Oscarů.

Novinářům odpověděl na otázku, jakou pracovní metodou se mu podařilo dostat tolik emocí do závěrečných strhujících záběrů: “Je to tajemství. Je to, jako byste šli na tiskovou konferenci firmy Coca-Cola a požádali o tajné složení nápoje. Jsem tvůrčí herec a je mou prací dokázat se dostat v požadovanou chvíli do požadované úrovně hraní.”

Podle internetových stránek festivalu nemá být mezi filmy žádný český celovečerní snímek. Festival však podle Českého filmového centra vybral do své soutěže dokumentárních filmů snímek Roura, ve kterém se režisér Vitalij Mansky vydal po trase plynovodu se snahou zjistit, jak se žije obyčejným lidem v jeho bezprostřední blízkosti. V sekci Laugh uvidí návštěvníci slovensko-český animovaný debut Matúše Vizára Pandy, který zachycuje hru o život vzácného zvířete.

Loni českou kinematografii zastupovaly v britské metropoli celovečerní snímky Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka a Pod sluncem tma Martina Marečka.

Tagy: