ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10985 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hana Hegerová vydá na podzim nové album

0 Redakce 15.7.2010

Dlouho připravované  album šansoniérky Hany Hegerové vyjde na značce Supraphon na základě výhradní licence od společnosti Live Production a přinese především francouzské šansony s českými texty renomovaných autorů. Na trhu by se mělo objevit 10. září.

Od vydání posledního studiového alba Hany Hegerové Potměšilý host uplynulo třiadvacet let. Zpěvačka mezi tím slavila úspěchy nejen s koncerty doma i ve světě, ale také s řadou pečlivě vybíraných kompilací a se záznamy svých koncertních vystoupení. V její diskografii mají také své místo i cizojazyčná alba, která vyšla povětšinou u zahraničních nahrávacích společností.

Novinkové album, jež má pracovní název Mlýnské kolo v srdci mém, se natáčí pod producentským dohledem klavíristy a „dvorního kapelníka“ Hany Hegerové – Petra Maláska,

již od podzimu loňského roku. V současnosti je před dokončením.

Nové album budou tvořit písně především klasiků francouzského šansonu, jimiž jsou Serge Gainsbourg, Michel Legrand, Barbara či Isabelle Mayereau a další. Písňové texty jsou přebásněny Jiřinou Fikejzovou, Pavlem Vrbou, Pavlel Koptou či Jiřím Dědečkem. Na albu by se měl objevit i duet Stará píseň, s textem i interpretací Jaromíra Nohavici.

tz