ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10544 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Groove Brno i s B-Side Bandem i Vojtěchem Dykem

0 jsk 22.4.2022

O druhém říjnovém víkendu uvede festival Groove Brno výjimečné mezinárodní projekty. Pátek 14. října bude patřit domácímu B-Side Bandu (na snímku) s hvězdným hostem Judith Hill, losangeleskou zpěvačkou, dříve vokalistkou Micheala Jacksona a držitelkou Grammy.

V sobotu 15. října vystoupí skupina D.Y.K. zpěváka a populárního herce Vojtěcha Dyka a američtí funkoví průkopníci Brooklyn Funk Essentials. Obě události proběhnou v brněnském Sono Centru. Festival tak přidává další jména do mezinárodního programu k již oznámeným Tower of Power, Spyro Gyra a Lettuce.

„Ideou propojení zahraniční a české scény do dvou koncertů během dvou po sobě jdoucích dnů bychom chtěli fanoušky inspirovat k víkendové návštěvě našeho města. Zároveň reflektuje nejen opětovné otevření hranic, ale i fakt, že hudba jako taková hranice nezná, jak je vidět na příkladu Ondřeje Pivce či B-Side Bandu. Připravili jsme slevu patnáct procent při zakoupení vstupenek na oba koncerty. Po dvou letech stagnace kultury a souvisejících služeb jsme chtěli přispět k místnímu turismu,” vysvětluje ředitel festivalu a bandleader B-Side Bandu Josef Buchta.

(foto: Tino Kratochvil)