ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7043 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Grohl chtěl Nirvanu opustit už v roce 1993

0 Redakce 27.9.2011

Dnešní zpěvák a kytarista skupiny Foo Fighters Dave Grohl chtěl ze sestavy kapely Nirvana, kde bubnoval, odejít už v roce 1993. Napsal to ve své čerstvé biografii nazvané This Is A Call: The Life and Times Of Dave Grohl, která se na americkém trhu objeví již 29. září.

Popsal v ní incident, jenž se odehrál na palubě letadla při jedné z cest Nirvany na koncert. Na konci letu mu zpěvák a kytarista Kurt Cobain vynadal, že se mu nelíbí jeho způsob hry na bicí a že by si měl vzít příklad z Dana Peterse, tehdejšího bubeníka skupiny Mudhoney. Grohl navíc zjistil, že Cobainovi k té výtce pomohl baskytarista Krist Novoselic, který měl na jeho hru stejný názor.

Jakmile letadlo přistálo, řekl Grohl manažerovi kapely Alexi McLeodovi, že ze sestavy odchází. „Chtěl jsem jen hrát peprnou hudbu. Nechtěl jsem mít s celým šílenstvím mít problém,“ napsal v knize.

Aby v kapele zůstal, jej přemluvil právě McLeod. Poslední studiové album Nirvany In Utero vyšlo v roce 1993. O rok později v dubnu spáchal Cobain sebevraždu a cesta Nirvany tak byla ukončena.

JŠp