ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20120 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Grinderman podruhé

0 Redakce 20.8.2010

Hudební tým Grinderman, za který kopou slavné osobnosti alternativní hudby, v jejichž čele stojí zpěvák Nick Cave, se poprvé ozval v roce 2007. Tehdejší eponymní debut byl kritikou oslavován jako Caveův návrat do časů The Birthday Party.
Skupina, v níž vedle slavného zpěváka fungují také Warren Ellis (Dirty Three a The Bad Seeds), Martyn P. Casey (baskytarista The Triffids) a Jim Sclavunous (bubnoval například se Sonic Youth nebo Lydií Lunch), na albu nabídla intenzivní syrovou hudbu s post-punkovými kořeny. Okamžitě si získala uznání a respekt.

Ani druhé album, které  vyjde 13. září a předznamenává ho singl Heathen Child, nemá název a bude zřejmě nejčastěji označováno číslovkou 2. Podle dostupných informací se příznivci mají na co těšit. V oficiálním PR materiálu se píše: „Něco podobného jste ještě neslyšeli. Nikdy.“

Buďme ale „na zemi“.  Novinka je popisována jako kombinace nápadů vznikajících při živém hraní a volné studiové improvizaci. Struktura nahrávek je volnější, přesto jde stále o písničky. Ve studiu čtveřici doplnil producent Nick Launay, na jehož seznamu spolupracovníků najdete samé skvosty (Nick Cave and The Bad Seeds, Yeah Yeah Yeahs, Arcade Fire, Kate Bush, INXS, Talking Heads, Lou Reed, Public Image Ltd. apod.). Došlo také na setkání s legendárním kytaristou Robertem Frippem z progrockových King Crimson, který se podílel na skladbě Super Heathen Child, jež se objeví jako bonus na vinylové verzi singlu Heathen Child.

tz