ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15788 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Griff má Brit Award

0 jsk 22.3.2021

Zpěvačka Griff je první vítězkou cen Brit Awards 2021. Teprve dvacetiletá dívka získala Brits Rising Star Award, což je někdejší cena kritiků. Před ní se z tohoto ocenění radovali například Adele, Ellie Goulding nebo Sam Smith.

„Ještě teď slyším, jak křičím radostí do telefonu, když mi vítězství oznamovali. Točí se mi z toho hlava,“ nadšeně přiznává zpěvačka. „Je to malý zázrak, že se mi podařilo prorazit během pandemie.“

Sarah Faith Griffiths aka Griff je nejnovějším objevem ostrovní hudební scény. Na přelomu roku se dostala do nejužšího výběru ve sledované anketě BBC Sound Of 2021, která si klade za cíl najít budoucí hvězdy, a nyní narůstající popularitu a hudební talent potvrdila vítězstvím v ceněné kategorii britských výročních cen. Slavnostní ceremoniál Brit Awards letos proběhne až v květnu, kdy se předpokládají mírnější epidemická opatření, cena kritiků však byla tradičně vyhlášena s předstihem.

Zpěvačka, jejímž poznávacím znamením je dlouhý černý cop, má po rodičích jamajsko-čínské kořeny. Kromě hudby se věnuje také módnímu návrhářství, většinu kostýmů, které si obléká v klipech a při focení, si dělala sama.

Loni si společnost Disney vybrala její píseň Love Is A Compass pro tradiční vánoční kampaň, jako skladatelka byla Griff nominována na Ivor Novello Awards udělovanou nejlepším autorům a spolupracovala s populární dvojicí Honne na skladbě 1,000,000 x Better. Letos její hudební kariéra výrazně akceleruje, její aktuální singl Black Hole už registrují i posluchači u nás. Mezi nejhranějšími skladbami v rádiích je Black Hole na prahu nejlepší čtyřicítky.

Tagy: ,