ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4689 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gregory Porter dnes v Brně

0 Redakce 8.3.2016

V úterý 8. března vystoupí v brněnském Bobycentru cenou Grammy ověnčený americký jazzman Gregory Porter. Je jednou z vůdčích osobností současného jazzového světa.

Na koncertě představí kromě osvědčených melodií i zcela nový repertoár z připravovaného alba, které vyjde počátkem května. Jazz, soul, gospel i R&B, to vše obsahuje kultivovaná kolekce standardů i vlastních kompozic, jejichž texty dokáží reflektovat historii i sociální realitu dneška, vzpomínky na vlastní dětství i milostná témata, inspirovaná upřímnou láskou k manželce.

Gregory Porter je považovaný za největší zjevení posledních let a možného nástupce Nata Kinga Coleho. Nabízí přesně to, co byste od jazzového zpěváka, skladatele, herce a básníka očekávali, a navrch se vám přitom dostane ještě příznačného a těžko definovatelného „čehosi navíc“. Doma je v newyorském jazzklubu, brooklynském kostelu nebo vyšperkované koncertní síni ve světové metropoli, všude zaujme svým neuvěřitelným hebkým barytonovým hlasem, vygradovanou směsí autorských kompozic a pečlivě zvolených standardů z jazzu, soulu, gospelu a R&B. Za dvě první alba – Water a Be Good – získal nominace na Grammy a za třetí album Liquid Spirit si už z udílení cen Grammy odnesl zlatý gramofonek.