ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30201 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Grand designérkou roku 2015 je Liběna Rochová

0 Redakce 21.3.2016

Nejlepší designéři za rok 2015 byli vyhlášeni. Prestižní ocenění na poli designu převzali autoři v jedenácti kategoriích. Desátý ročník cen ovládla módní designérka Liběna Rochová a její kolekce Partirury, za kterou sklidila v loňském roce velký úspěch.  Modely inspirované tvorbou Milana Grygara v sobě spojují umění a módu.

Jsou nejlepším příkladem autorské módy, která nepodléhá trendům, sezónnosti a módnímu prostředí. Konceptuální kolekce návrhářce vynesla nejen vítězství v kategorii Módní designér roku, ale i absolutní prvenství a titul Grand designérka roku 2015.

Trofejí, kterou si letošní vítězové odnesli, byl parfém ve speciálním skleněném objektu, který pro jubilejní ročník vytvořilo studio Dechem Michaely Tomiškové a Jakuba Janďourka ve spolupráci se sklárnou Moser.

Za nejlepší produktový design si v kategorii Designér roku odneslo ocenění renomované studio Olgoj Chorchoj, které tvoří designérská dvojice Michal Froněk a Jan Němeček. Akademie ocenila skleněná svítidla, inspirovaná světem Tima Burtona pro značku Bomma a rovněž nože Pocket pro českou značku Mikov. Právě za kolekci nožů si odnesla cenu také firma Mikov v kategorii Výrobce roku – Cena Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.

Nejlepší designérkou šperku byla překvapivě zvolena Helena Lukášová, původně sochařka, která vytvořila pro podzimní kolekci módní návrhářky Denisy Nové zlaté brože a šperky ve tvaru chodidel, uší, rukou a úst, které vznikly pomocí 3D tiskárny a představují věrné kopie konkrétních částí těla příbuzných autorky.

Mezi grafickými designéry získali vítězství Tomáš Brousil, Petra Dočekalová, Zuzana Lednická a Radek Sidun za projekt TYPO 9010 – České digitalizované písmo 1990–2010. Fotografy roku se stali Jakub Skokan a Martin Tůma ze studia BoysPlayNice a jejich fotografie architektury, interiéru a produktu, zejména pro Škoda Auto.

V kategorii Obchod roku připadlo vítězství nově otevřenému Nanovo v centru Prahy, za jeho celkovou koncepci a zaměření. Zájemci si v obchodě mohou pořídit originální retro nábytek i doplňky.

Objevem roku se stala dvojice Markéta Držmíšková a Petr Hák, která zaujala již na loňském Designbloku. Titul získali za kolekci porcelánu a úložný systém Sequence.

Tagy: