ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29882 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Grafika 9. ročníku festivalu Fresh Film Fest odráží jeho téma Manipulace

0 Petr Hašek 10.8.2012

Televizní spot a celá grafika 9. ročníku mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest, který se uskuteční od 29. srpna do 2. září v Praze, odráží letošní hlavní téma Manipulace.

Téma se prolíná i všemi dalšími grafickými materiály festivalu, které jsou založeny na kontrastu nefunkčních předmětů a jejich vysokého ohodnocení hvězdičkami a citáty, které lidé znají například z filmových plakátů. Autorem grafické koncepce je Jiří Troskov a fotografkou je Silvie Milková.

“S nápadem na spot přišel můj kolega Michal Nohejl. Inspirací se stala slavná tisková konference Larse von Triera v Cannes a poslech kurzu italštiny, kde se opakují zcela nesmyslné kombinace vět a slov vydávané za komunikaci,” uvedl Martin Přikryl, jeden z autorské a režijní dvojice Mods.

Role režiséra při tiskové konferenci v Cannes se zhostil herec Martin Pechlát, role herečky pak Lenka Zahradnická a jedné z novinářek Markéta Stehlíková. V komparzu hrají jak lidé z Fresh Film Festu a jejich přátelé, tak i skuteční filmoví kritici. Natáčení proběhlo v kině Francouzského institutu v Praze, který se stane také festivalovým centrem.

9. ročník Fresh Film Festu ovládne od 29. srpna do 2. září pražská kina. Jako každý rok festival nabídne výběr 120 snímků, které jinde nemáte šanci vidět. “Progresivních, neotřelých, novátorských, zajímavých – prostě fresh filmů,” říká Radka Weiserová, ředitelka festivalu.

Projekce Fresh Film Festu letos budou v kině Světozor, Kino 35 – Francouzský institut, FAMU, Studio Béla – Maďarský institut a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kde bude volný vstup.

rwi