ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6661 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gorillaz vydají singly

0 Redakce 9.11.2011

Komiksová kapela Gorillaz vydá na konci listopadu singlovou desku nazvanou The Singles Collection 2001-2011. Již podle názvu je jasné, že na ní bude bilance nejslavnějších aktivit formace.

Gorillaz patří k nejzajímavějším hudebním projektům posledních let. S myšlenkou natočit desku kreslené skupiny přišli v roce 1998 kreslíř Jamie Hewlett a zpěvák Damon Albarn z britské formace Blur. Původně nenápadný projekt se brzy proměnil v komerční trhák a eponymního debutu Gorillaz se v roce 2001 prodalo šokujících 10 miliónů kopií.

Noodle, 2D, Russel a Murdoc ožili nejen v klipech a na DVD, ale z virtuálních postaviček se zanedlouho staly celebrity, které komentovaly dění ve světě. Jejich životopisy najdete dokonce i v internetové Wikipedii. Objevily se také na jednom pódiu s Madonnou, v klipu jim zase hrál americký herec Bruce Willis. Vydali tři dobře přijaté desky s hitovými singly Feel Good Inc., Dare, 19-2000 nebo Stylo a raritní album The Fall natočené na iPad během několika dnů amerického turné.

Také v Čechách se dočkali zasloužené slávy. První album si pořídilo bezmála 15 tisíc zájemců, dobře se prodávaly i další nahrávky.

JŠp