ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30457 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Goodfellas dnes pokřtí debut Robbery Blues

0 Redakce 6.4.2011

Česká folkrocková skupina Goodfellas dnes pokřtí v pražském Paláci Akropolis své debutové album Robbery Blues. Akce začne v 19.30 hodin. Deska vyšla již na sklonku března a pořízena byla v San Francisku ve Spojených státech. Svůj typický akustický zvuk a přímočaré rokenrolové songy tam kapela svěřila americkému producentovi Chrisovi DiBenedittovi.

„Zvuk, který jsme si z Kalifornie přivezli, bychom v Česku jen těžko hledali. Viděli jsme, jak vzniká přímočarost a suverenita amerických kapel,“ pochvalují si Goodfellas spolupráci s producentem, který stojí například za úspěchem kapely G Love & Special Sauce nebo písničkáře Jacka Johnsona.

Producent DiBeneditto pracoval s Goodfellas na finální podobě skladeb na albu od léta 2010, kdy se na spolupráci dohodli přes internet. K definitivní realizaci desky pak přispěla i náhoda, která svedla kapelu dohromady se současným hlavním partnerem.

„Na desku jsme samozřejmě potřebovali dost finančních prostředků. V zápalu jsem dokonce vsadil své úspory v kasínu,“ říká kytarista Gonzales.

Peníze sice prohrál, ale seznámil se při té příležitosti s majitelem loterijní společnosti Milutinem Peričem, který se ukázal být velkým fanouškem hudby a kulturním mecenášem. Vyslechl plány kapely, zhodnotil její úspěchy a rozhodl se nejen kytaristovi prohranou částku vrátit, ale navíc podpořit nahrávání alba Goodfellas v zámoří.

tz