ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5333 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gólman Blažek v knize popisuje poměry ve fotbalové Spartě

0 Petr Hašek 7.6.2012

Popis dění ve fotbalové Spartě i detaily z osobního života nabízí fotbalový brankář Jaromír Blažek ve své autobiografii s názvem Bláža: Moje pravda.

Bývalá opora Sparty a v současnosti gólman Jihlavy se podle svých slov rozhodl, že autoru knihy Milanovi Machovi prozradí vše tak, jak cítí. Nešetří při tom lidi z vedení nejpopulárnějšího českého fotbalového klubu.

“Žádná autocenzura tam není. Že bych si říkal, že něco neřeknu o panu Křetínském (předseda představenstva Sparty), panu Košťálovi (bývalý prezident Sparty) či panu Hřebíkovi (sportovní manažer Sparty), to ne. Jak jsem to cítil, tak jsem to řekl,” řekl Blažek při autogramiádě v Paláci knih Luxor.

K sepsání svých vzpomínek, pocitů a důležitých momentů života se prý nechával dlouho přemlouvat. Knihu vydalo nakladatelství XYZ, které v minulých týdnech fotbalovým fanouškům nabídlo také přepracované vydání biografie Josefa Masopusta Fotbal jménem Masopust z pera Petra Feldsteina, knihu Klub ligových kanonýrů od Zdeňka Pavlise či Fotbaloví géniové od Milana Macha.

Velkou pozornost nedávno vzbudila kniha Rebel, v níž Karel Felt zpovídá dalšího Sparťana, kontroverzního fotbalistu Tomáše Řepku.

rwi