ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4755 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Goldfrapp vystoupí v Praze už v úterý

0 Redakce 8.10.2010

Jedna z největších hvězd současné hudby, elektronické duo Goldfrapp, roztančí již v úterý 12. října pražský klub SaSaZu. Společný projekt zpěvačky Alison Goldfrapp a producenta Willa Gregoryho je držitelem řady hudebních ocenění a patří k předním britským klubovým kapelám. Goldfrapp přijedou v rámci turné k desce Head First, kterou vydali v březnu letošního roku a na které se inspirovali popem a diskem 80. let.

Na pražském koncertě  ale zazní i skladby z předcházejících alb, díky kterým si diváci duo oblíbili. Goldfrapp se vrací do České republiky po dvou letech. Tehdy sklidili svým energickým koncertem velký úspěch na festivalu Colours of Ostrava.

Goldfrapp vznikli v roce 1999 v Londýně jako společný projekt zpěvačky, hudebnice i skladatelky Alison Goldfrapp a hudebníka a producenta Williho Gregoryho, kterého zaujaly její sólové nahrávky. Alison před tím hostovala jako zpěvačka u řady jiných muzikantů jako Tricky, Orbital nebo Peter Gabriel.

V roce 2000 vydali debutovou desku Felt Mountain, která byla plná minimalistických, snivých elektronických skladeb, pomalých temp, smyčců, lehkých syntetizátorů a měkkého hlasu Alison. U kritiky debut sklidil velký úspěch, získal cenu Mercury Prize, s prodeji to ale tak slavné nebylo.

Na dalších albech Black Cherry a Supernature duo využilo prvků z taneční a disko hudby i glam rocku, což jim otevřelo cestu k širšímu publiku. V roce 2008 spatřilo světlo světa více ambientní, psychedelické a folkovější album Seventh Tree, kde dokonce zazněly harfy. V roce 2009 nahráli Goldfrapp s orchestrem hudbu k filmu o mladém Johnu Lennonovi Nowhere Boy. Album Head First z března naopak představuje příklon k tanečnímu popu a disku 80. let.

tz