ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5164 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Goldfrapp už jsou venku

0 Redakce 25.3.2010

Britská dvojice Goldfrapp již vydala novou desku Head First. V rádiích, televizi a na internetu ji propaguje singl Rocket, který už mezi skalními příznivci vzbudil silné emoce pro svou jinakost.

Goldfrapp vzešli z alternativní  scény. Začínali se snovou a melancholickou hudbou, která by se dala nazvat trip hopem. Později se dostali k svižnějším elektronickým experimentům a ačkoli tvořili výrazné a melodicky silné písničky, vždycky je balili do složitějších aranží. Nikdy se proto nestali klasickým mainstreamovým reprezentantem. Jejich příznivci se vždy rekrutovali hlavně z alternativní komunity. S novinkou Head First se ale možná něco změní.

Album totiž vyznívá pozitivně a nabízí nečekaně veselé písničky v provedení, jenž je přístupnější širšímu publiku než kterákoliv předchozí deska dua.

Například v písničce Rocket se skupina zjevně inspiruje diskotékovou hudbou osmdesátých let a interpretuje ji věrohodně a přesvědčivě. Je to zjevná reakce na vlnu spojovanou se jmény La Roux nebo Little Boots. V podobném duchu se nese celá deska, vlivy diska a melodického syntezátorového popu se prolínají každou z devíti skladeb.

tz