ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4736 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Goethe-Institut nabízí přenos z koncertu Berlínských filharmoniků

0 jsk 10.5.2024

Pražský Goethe-Institut poprvé nabídne živý přenos z Berlínské filharmonie. Uskuteční se 18. května od 19 hodin v sále institutu a bude možné si poslechnout Brucknerovu Třetí symfonii, a to v její původní podobě z roku 1873. Za dirigentským pultem Berlínských filharmoniků bude stát François-Xavier Roth. Vstup je volný.

„Chceme dát pražskému publiku možnost zúčastnit se živě vysílaných koncertů Berlínských filharmoniků, tedy jednoho z nejlepších orchestrů na světě, a proto jsme se rozhodli pro první koncert, jimiž chceme otestovat jak zájem publika, tak získat zkušenosti s živými přenosy,“ komentuje Klára Arpa z Programového oddělení Goethe-Institutu.

Francouzský dirigent Roth ji totiž uvede dílo v jeho původní podobě z roku 1873, tedy v podobě, kterou sám skladatel zavrhl. Dirigent Roth, nositel ceny Claudia Abada, ovšem tuto první ze tří verzí považuje za nejlepší, neboť podle něj ukazuje Brucknerna v jeho nejautentičtější formě.

„Diváci se mohou těšit nejen na skvělý program, ale i na kvalitní ozvučení a prvotřídní technický přenos, za nějž vděčíme Digital Concert Hall, tedy digitální platformě Berlínské filharmonie,“ dodává Arpa.

Sál Goethe-Institutu nabízí osmdesát míst k sezení.