ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19544 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

GlobalPost nabídl pět příběhů z pozadí natáčení nové bondovky

0 jsk 31.3.2015

Zpravodajský server GlobalPost nabídl příběhy ze zákulisí natáčení už 24. film o agentu 007 Jamesi Bondovi, které probíhá v Mexiku. Kombinace Jamese Bonda s mexickou zločinností ve filmu nazvaném Spectre slibuje vzrušující podívanou, ovšem zajímavé je už pozadí natáčení, které začalo 19. března.

V prosinci loňského roku se filmové studio Sony Pictures stalo obětí toho, co jeho šéfové označili za “největší počítačový útok v amerických dějinách”. Americké rozvědky obvinily Severní Koreu, která podle nich hackerským útokem reagovala na komedii The Interview z dílny studia Sony o plánu zavraždit severokorejského vůdce Kim Čong-una. Hackeři z počítačů studia Sony získali mnoho zahanbujících e-mailů a také scénář filmu Spectre.

Internetová stránka Tax Analysis přinesla 3. března informaci založenou na uniklých e-mailech studia Sony, podle níž mexičtí činitelé poskytli filmařům 14 až 20 milionů dolarů daňových úlev na natáčení bondovky. Výměnou ovšem údajně požadovali podstatné úpravy scénáře, které by pomohly vylepšit obraz Mexika. Mezi tyto úpravy měla patřit změna národnosti zabijáka tak, aby se nejednalo o Mexičana, záběry moderního panoramatu hlavního města Mexika namísto místních chudinských čtvrtí a výměna scény souboje v kleci za tradiční dušičkový průvod. Vzápětí pak v mexických novinách vyšly zprávy s titulky: Mexiko podplatilo Jamese Bonda.

Jen několik dní před začátkem natáčení oznámilo studio Sony, že roli “Bond girl” Estrelly získala mexická modelka a herečka Stephanie Sigmanová. Také to podle tvrzení Tax Analysis založeného na ukradených e-mailech požadovali mexičtí činitelé; podle produkce se ale o obsazení Mexičanky do této role uvažovalo od počátku.

Zatímco tým pokračoval v natáčení, shromáždili se opodál aktivisté s transparentem, na němž Jamese Bonda žádali, aby našel 43 mexických studentů, které před půl rokem unesli zkorumpovaní policisté a nájemní zabijáci místního drogového kartelu.Úřad mexického vrchního prokurátora už před časem uvedl, že kartel těla mrtvých studentů spálil na skládce. Rodiny zmizelých to ale odmítají přijmout a žádají, aby pátrání pokračovalo.

Minulý týden natáčel štáb scénu výbuchu a hromady sutin v historické části hlavního města Mexika. Scéna mimo jiné zahrnovala i skutečný obrněný vůz mexické policie ženoucí se plnou rychlostí ulicemi. Přihlížející sice akční scéna nadchla, ale našli se i lidé, kterým vadilo zablokování dopravy v už tak dost ucpaných ulicích, hluk a pokles obratu v obchodech v historické čtvrti, jenž údajně dosáhl 20 až 40 procent.