ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7395 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Globální filmový festival spojí svět

0 jsk 29.4.2020

Filmové festivaly v Cannes, Benátkách, Torontu, Berlinale a další, jejichž konání ovlivnila pandemie nového koronaviru, se spojily a vytvořily Globální filmový festival. Bude se konat on-line na platformě YouTube od 29. května a potrvá deset dní.

Finanční prostředky, které se podaří vysbírat prostřednictvím této akce, budou poukázány fondu Světové zdravotnické organizace (WHO) určenému na boj s koronavirem. Do akce se zapojí více než dvacet festivalů z celého světa. Kromě jmenovaných mimo jiné i Sundance nebo festivaly v Marrákeši, Jeruzalémě, Bombaji či Karlových Varech.

Jane Rosenthalpvá, spoluzakladatelka filmového festivalu Tribeca v New Yorku a iniciátorka tohoto projektu, uvedla, že cílem je během pandemie inspirovat a spojit lidi napříč světem. Akce nabídne celovečerní i krátké filmy, dokumenty, hudební filmy, komedie a rozhovory. Kompletní program bude zveřejněn později. Z finančních důvodů i s ohledem na autorská práva nebudou uvedeny nejnovější filmy, které se měly objevit na aktuálním ročníku zmíněných filmových festivalů.

Tagy: ,