ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20258 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Glastonbury 2012 nebude

0 Redakce 19.10.2010

Britský festival Glastonbury se v roce 2012 neuskuteční. Pořadatelé se ho rozhodli zrušit kvůli letním olympijským hrám v Londýně, které budou v době obvyklého konání festivalu probíhat. Kvůli nim totiž nebude dostatek policistů, kteří by zajišťovali bezpečnost na hudebním festivalu, ani toalet.

Rozhodli jsme se zrušit ročník 2012, protože bude nedostatek policistů a přenosných záchodů. Obojí je pro konání našeho festival nezbytné,“ řekl hlavní organizátor Michael Eavis britskému deníku Daily Mail.

Na Glastonbury zpravidla dohlíží zhruba šest stovek policistů. Kvůli olympiádě ale bude v Londýně třeba denně devět tisíc strážců zákona a úřady je proto budou stahovat do metropole z celé Británie. Pokud jde o toalety, Eavis míní, že budou na olympiádě také potřeba a cena jejich pronájmu tím pádem bude v té době několikanásobná oproti normálu.

Dodal, že zrušení přespříštího ročníku osobně využije k dovolené, kterou prý neměl řadu let. Navíc jej může těšit, že vstupenky na rok příští jsou již vyprodané. Zájemci si je rozebrali během čtyř hodin.

JŠp