ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5419 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gipsy Kings vystoupí v Brně

0 Redakce 2.2.2011

Francouzská skupina Gipsy Kings se představí 21. října v brněnské hale Rondo. Půjde o její jediné letošní vystoupení v České republice. Vstupenky za 690 Kč jsou již v prodeji.

Gipsy Kings jsou v celosvětovém měřítku jednoznačně nejúspěšnější francouzskou skupinou. Od svého prvního hitu Bamboleo, který vydali v roce 1987, prodali více než 20 miliónů desek, natočili dva hudební filmy a v dalších filmech zněla jejich hudba (např. v kultovním snímku Big Lebowski).

Muzika Gipsy Kings vychází z flamenca, ale světovou popularitu jí zajistilo neortodoxní, popové provedení autorských písniček. Svůj hudební styl označují jako Rumba Flamenca Camargue z jižní Francie.

Kapelu tvoří bratři Reyesové  (Nicolas, Canut, Paul, Patchai, Andre) a Baliardové (Tonino, Paco, Diego), potomci španělských cikánských rodin, které uprchly na jih Francie během španělské občanské války. Jose Reyes, otec bratrů Reyesových, byl slavným zpěvákem flamenca; zpíval s kytaristou Manitas de Plata a mezi jejich obdivovatele patřil např. John Steinbeck, Charlie Chaplin, Pablo Picasso, Miles Davis či Salvador Dalí.

Za svou více než dvacetiletou kariéru vydali Gipsy Kings 18 desek včetně výběrů největších hitů.

tz