ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30151 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gipsy.cz vydají nové album za pár dnů

0 Redakce 7.4.2011

Ve stylu tzv. „mexcikánského“ westernu přijde na trh třetí album skupiny Gipsy.cz. Těžko předpokládat, že Radek Banga a jeho kolegové provedou zásadní hudební změnu, nemají ostatně proč. Jejich předchozí muzika byla velmi úspěšná doma i v zahraničí, ale hlavně ji tak stále cítí. Je to world music s prvky popu, rapu, hip hopu, breakbeatu a dalších stylů

„Album vznikalo tři roky a každý rok představoval jednu fázi. Právě proto je na něm znát, jak se zvuk vyvíjí z jednoho druhu do jiného. Celé album vznikalo v mém vlastním malém studiu Bangatone, o produkci jsem se postaral zcela sám, konečně…,“ říká Banga.  
Časový odstup od minulých alb přinesl nejvyšší možnou míru svobody v podobě domácího studia a stoprocentní odpovědnosti za výsledek. Objevily se nové zvukové moduly s nabídkou rytmických fajnovostí a nejrůznějších efektů. Kytary, housle, basa či akordeon jsou však trvale platné, protože vysamplovat se dá mnohé, ale srdce ne.

„Nejtěžší je napsat něco, když na to nemá člověk vůbec náladu. Jakmile ale přichází múza, vše se zdá být jednoduché. Jako by se písnička psala sama, jako bych byl jenom filtr a nechal se ovládat cizí silou,“ komentuje Banga svoji vlastní tvorbu.  

tz