ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13685 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gipsy.cz se ve Varech představí s Goranem Bregovičem

0 Redakce 30.6.2011

Speciální koncert Svatebního a pohřebního orchestr světově proslulého Gorana Bregoviće ozdobí doprovodný program 46. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2011. Výtěžek z koncertu půjde na projekty pro seniory.

Skladatel, producent a sběratel nahrávek world music Goran Bregović, který se proslavil především svou hudbou pro filmy Emira Kusturici, zvolil jako předkapelu ¨pro své vystoupení české Gipsy.cz.

„Jsme world music s prvky popu, rapu, breakbeatu a dalších stylů a to patrně vedlo i pořadatele koncertu orchestru Gorana Bregoviće k tomu, že nás oslovili. Považuji to za skvělou příležitost pro nevšední setkání s muzikantem, kterého si velmi vážím pro jeho talent a umění kombinovat různé hudební žánry s balkánským folklórem,“ řekl frontman skupiny Gipsy.cz  Radek Banga.

Gipsy.cz v posledních letech často vystupují v zahraničí. Kapela stála na prestižních festivalových pódiích i v klubech v 17 zemích celého světa, od Glastonbury po Ljubljanu, od Lisabonu přes Kyjev až po Soul. Letos Gipsy.cz uskutečnili turné po Austrálii, kde vystoupili v rámci Gypsy Music Festival – KARAVAN 2011. V květnu a červnu koncertovali také v Německu, Polsku a Maďarsku.

V červenci a srpnu se chystají na festivaly České hrady,  Moravské hrady, ale také do polských Sopot. Na konci dubna vydal Supraphon novinkové album Desperado.

tz