ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15944 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gillian Andersonová mluví o pokračování filmu Akta X

0 Redakce 5.10.2011

Gillian Andersonová, představitelka agentky Dany Scullyové v populárním seriálu Akta X, naznačila, že by se jeho fanoušci mohli dočkat třetího filmu o dvojici agentů pátrajících po nevyřešených záhadách. Televizní seriál se vysílal devět sezon a byly podle něj natočeny dva celovečerní filmy, naposledy před třemi lety.

"Seriál mi neschází. Občas, když se sejdu s lidmi, kteří na něm pracovali, jsme trochu melancholičtí, ale také se hodně smějeme," uvedla Andersonová v Londýně, kde propagovala pokračování špionážní komedie Johnny English. Od případné nostalgie ji ochránily i dva natočené filmy. "A je tu také šance natočit další," podotkla.

Třiačtyřicetiletá Andersonová v nové komedii opět hraje agentku, tentokrát dokonce šéfku fiktivní tajné služby MI7 a nadřízenou popleteného špiona v podání Rowana Atkinsona. "Prostě se to tak stalo, že hraju často agentky," sdělila a ocenila, že v Evropě dostává role odlišné od agentky Scullyové. "Jako první věc po Aktech X jsem ve Skotsku natočila Ponurý dům," vzpomíná na úspěšný televizní seriál podle Charlese Dickense.

V Evropě se Andersonová objevila například v londýnském divadle Donmar Warehouse, kde ztvárnila hlavní roli v Noře Henrika Ibsena. Za roli byla loni nominována na prestižní cenu Laurence Oliviera. Nyní se chystá v New Yorku na inscenaci hry Talley´s Folly (Bláhová Sally Talleyová) amerického dramatika Lanforda Wilsona, která dostala v roce 1980 Pulitzerovu cenu.

rwi