ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28782 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gigantický skok se slušným výsledkem

0 Redakce 1.12.2008

Snímek, na jehož vzniku se podíleli Michael Stipe z REM, Alanis Morissette, Brian Eno, Carlos Santana, zpěvák Faithless Maxi Jazz a řada dalších celebrit, získal jednu z cen druhého ročníku filmového festivalu Red Rock.

Nezávislý film 1 Giant Leap: What About Me? zvítězil v kategorii Nejlepší dokument na festivalu Red Rock, který se od loňského roku pořádá v americkém státě Utah.
Improvizační snímek vznikl během cest 1 Giant Leap, koncepční kapely a multimediálního projektu, tvořeného Jamiem Cattem (jedním ze spoluzakladatelů Faithless) a Duncanem Bridgemanem, po Africe, Severní a Jižní Americe a Středním a Dálném východu.

Oba tvůrci se vypravili se svým přenosným studiem hledat ty nejlepší spolupracovníky pro své druhé album a multimediální projekt. Z jedenácti krátkých filmů, které natočili během svých setkání s muzikanty, filmovými hvězdami, aktivisty, spisovateli – mimo jiné s Noamem Chomskym, Eckhartem Tollem, Deepakem Choprou a Bobem Geldofem –  vznikl pak dokument What About Me?, nabízející provokativní pohled na světovou hudbu a kulturu a kladoucí si za cíl osvětlit příčiny kolektivního šílenství v moderní společnosti.

V Česku byl snímek 1 Giant Leap: What About Me? představen v říjnu na Mezinárodním festivalu hudebních filmů MOFFOM.