ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7714 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Get Lucky je americkou rádiovou skladbou roku

0 jsk 16.10.2014

Skladbou roku v amerických rádiích se stal hit Get Lucky francouzského dua Daft Punk a amerického zpěváka Pharrella Williamse. Během udělování BMI London Awards, které se konalo v pondělí 13. října v Londýně, ocenili jejího spoluautora Nilea Rodgerse. Americký producent a hudebník získal za píseň ocenění Skladba roku, známé také jako The Robert S. Musel Award.

Cenu BMI Icon za přínos hudbě letos získal britský textař a skladatel Tim Rice. Švédskému DJ Aviciimu za hit Wake Me Up udělili ocenění Dance Award. Britská zpěvačka Ellie Gouldingová triumfovala v kategorii Pop Award za autorství skladeb Anything Could Happen, Burn a I Need Your Love.

Anglický hudebník Sting v pondělí získal ocenění BMI Million-Air Award za to, že jeho skladba Every Breath You Take, kterou napsal pro formaci The Police, odezněla v amerických rádiích již více než 12 milionkrát.

BMI London Awards pořádá organizace chránící práva autorů a vydavatelů hudebních děl v USA. Ceny uděluje evropským a karibským skladatelům, producentům a vydavatelům, jejichž skladby se nejčastěji objevily ve vysílání amerických rozhlasových a televizních stanic.