ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16856 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gérard Depardieu majitelem ruského pasu

0 Petr Hašek 7.1.2013

Francouzský herec Gérard Depardieu se po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Soči stal majitelem ruského pasu.

Depardieu nedávno pohrozil, že kvůli rostoucím daním pro nejbohatší Francouze svou vlast opustí a v tomto týdnu získal od Putina ruské občanství.

Putin podle svého mluvčího s francouzským hercem hovořil o jeho dalších uměleckých plánech i řadě dalších otázek. Mimo jiné spolu prý mluvili o v Rusku dosud neuvedeném filmu Rasputin, kde Depardieu ztvárnil hlavní roli. Oba muži spolu v dějišti nadcházejících zimních olympijských her na pobřeží Černého moře povečeřeli.

Čtyřiašedesátiletý Depardieu si po zavedení 75procentní daně z příjmů přesahujících milion eur ročně (zhruba 25 milionů korun) koupil dům v belgické obci Nechin těsně u hranic s Francií a přihlásil se k trvalému pobytu v Belgii, kde je pro něho prý daň padesátiprocentní. V Rusku se zatím platí rovná daň jen ve výši 13 procent.

Depardieu není jediným významným Francouzem, jenž zvažuje přestěhovat se do Ruska. nedávno oznámila někdejší herečka a zpěvačka Brigitte Bardotová, že požádá o ruské občanství, pokud se francouzské úřady rozhodnou utratit dvě nemocné slonice v Lyonu.

O Depardieua má údajně zájem také Bělorusko. Minsk mu již v zemi nabídl trvalý pobyt, na který má podle tamního ministerstva vnitra jako občan Ruska právo.

rwi