ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4755 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

George Michael se dočkal ve Státní opeře Praha velkého aplausu

0 Redakce 23.8.2011

Ovací vestoje se 22. srpna v beznadějně vyprodané Státní opeře Praha dočkal britský zpěvák George Michael. Při zahájení turné Symphonica: The Orchestral Tour ho doprovodil Český národní symfonický orchestr (ČNSO). Vedle Michaelových méně známých písní a  hitů zaznělo i několik coververzí, to vše v nových symfonických aranžích a za využití efektní projekce.

V honosných prostorách Státní opery, kam větší část publika dorazila ve společenském oděvu, zahájil Michael koncert skladbou Through z posledního studiového alba Patiance. Vystoupení v dobré formě zpívajícího Michaela doprovázeného vedle ČNSO také skvělou kapelou ve složení Henry Hey (piáno), Phil Palmer (kytara), Ben Butler (kytara), Lee Mullen (percuse), David Finck (baskytara a basa), Marc McLean (bicí) a čtyřmi trochu zbytečnými vokalisty se neslo v klidném duchu. Možná těch pomalých soulových a jazzových písní bylo příliš a koncertu scházela důvtipnější dramaturgie, která by balady proložila svižnějšími skladbami typu Freedom! '90 nebo vydařeného coveru Stingova hitu Roxanne doprovázeného provokativní projekcí plnou záběrů prostitutek.

Na větší vystoupení se Michael do Prahy vrátí 14. listopadu, kdy se představí v O2 areně. Letošní část turné končí 19. prosince v Manchesteru. Jde o jeho první evropské turné od roku 2008.

rwi