ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5034 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

George Clooney bude více režírovat

0 Redakce 24.10.2011

Americký herec George Clooney se chce více soustředit na režii, protože si myslí, že s postupujícím věkem mu bude ubývat hereckých příležitostí. Clooney přitom ovládl Londýnský filmový festival, když na něm uvedl politický thriller The Ides of March (Březnové Idy), který režíroval. Na stejné akci se zúčastnil britské premiéry filmu The Descendants (Potomci), ve kterém hraje hlavní roli.

The Ides of March se hrají v Americe od minulého týdne a v ČR by měly být koncem ledna. Snímek The Descendants půjde do amerických kin v polovině listopadu, v českých by se měl objevit koncem února.

Ve snímku režiséra Alexandera Paynea (hraje otce, jehož manželka po zranění upadne do komatu. Musí se sám starat o dvě dcery a vyrovnat se problémy, o kterých do té doby neměl tušení. "Nebylo to jednoduché. Je to vlastně film o dospívání, i když jde o padesátiletého muže," řekl Clooney.

Jako režisér má má za sebou Clooney ceněný film Dobrou noc a hodně štěstí, snímek ze sportovního prostředí 20. let Tvrdé palice a nyní i The Ides of March. Po překročení padesátky se chce režii věnovat ještě víc. "Doufám, že budu režírovat víc než teď. Protože všichni víme, že s postupujícím věkem je stále míň rolí. A já chci být v tomhle byznysu ještě dlouho," prohlásil.

Clooney byl dvakrát nominován na Oscara (Michael Clayton, Lítám v tom) a jednou ho získal za vedlejší roli ve snímku Syriana. Údajně mu nejde o ocenění, ale o to, aby jeho filmy přežily delší dobu. "Jsem rád, když jsem ve filmu, který vydrží déle než halloweenský víkend. Nechci v 75 letech říct, že jsem hrál v 15 filmech, které byly první víkend číslo jedna," uvedl Clooney.

rwi