ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5505 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Generálním ředitelem Národní knihovny bude Tomáš Foltýn

0 Redakce 4.2.2021

Ministr kultury Lubomír Zaorálek vybral nového generálního ředitele Národní knihovny České republiky (dále NK). Stane se jím Tomáš Foltýn, který v Národní knihovně dosud zastával funkci ředitele Odboru správy fondů. Do konce dubna povede knihovnu stávající generální ředitel Vít Richter. Ten řídí NK od července 2020, kdy ho dočasným generálním ředitelem jmenoval L. Zaorálek po odvolání M. Kocandy z této funkce v souvislosti s netransparentními veřejnými zakázkami na IT projekty.

Během následujících 3 měsíců dokončí T. Foltýn vědecký projekt, který v současné době v NK vede a zároveň se bude připravovat na svou novou roli, které se ujme v květnu tohoto roku.

„Jsem rád, že Národní knihovnu po letech povede knihovník – odborník, který ji zná jako málokdo a má tak jasnou představu, kam a jak tuto důležitou státní instituci posunout, zmodernizovat. Nechybí mu ani manažerské zkušenosti, protože v NK řídil velký a důležitý odbor, a zároveň se podílel a vedl za Národní knihovnu řadu mezinárodních výzkumných projektů,“ řekl o budoucím generální řediteli jedné z hlavních příspěvkových organizací ministerstva kultury šéf resortu Lubomír Zaorálek.