ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19548 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gene Simmons měl přemluvit Led Zeppelin k turné

0 Petr Hašek 23.10.2012

Gene Simmons, baskytarista a zpěvák americké skupiny Kiss, řekl v rozhovoru pro list The Sun, že před několika lety mu jistý promotér poslal 200 milionů dolarů.

Měl je použít k tomu, aby přesvědčil členy britské kapely Led Zeppelin ke koncertnímu turné. V zadání bylo, aby přemluvil Roberta Planta, Jimmyho Page a Johna Paula Jonese, žijící členy Led Zeppelin, že koncertní turné pomůže právě jemu, neboť má jisté problémy.

Celá věc se stala po koncertě Led Zeppelin v Londýně v roce 2007. Kapela tehdy dostala mnoho nabídek k tomu, aby se na pódia vrátila a absolvovala turné. Podle slov jejích členů byly některé nabídky doslova astronomické, ale zpěvák Robert Plant tuto možnost jako jediný odmítl. Byť se Led Zeppelin posléze snažili najít jiného zpěváka, nepochodili a z turné nic nebylo.

„Bylo to někdy v roce 2009 nebo 2010,“ vzpomíná Simmons. „Ty peníze mi dal člověk z jedné velké společnosti, která se zabývá pořádáním koncertů. Měl jsem s jejich použitím přesvědčit Led Zeppelin ke comebacku. Nestalo se, protože Robert prostě neměl zájem.“

JŠp