ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15598 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gallon Drunk: Soundtrack k odvrácené straně města

0 Redakce 17.10.2008

Dámy a pánové, Gallon Drunk v čele s Jamesem Johnstonem z Caveových The Bad Seeds se vracejí do Prahy!

Na Rádiu 1 v pořadu On Stage nedávno zazněl celý záznam jarního koncertu Gallon Drunk ze strahovský Sedmičky. Mohli jste si tak připomenout strhující show, při které prostory narvaného klubu doslova vibrovaly divokou muzikou v podání tohoto londýnskýho kvarteta. A ještě lepší příležitost ponořit se do kalného zvuku Gallon Drunk budete mít 25. října, tentokrát v prostornějším Rock Café.

Jarní zaklínání Sedmičky prozradilo, jaké jsou hlavní trumfy nedávno resuscitovaných Gallon Drunk. Hypnotická souhra, démonický projev Jamese Johnstona a erupce toho nejšpinavějšího noise-blues. Zkuste si představit třeba dokonalý mix ze řetězu utržených The Birthday Party, Esgmeq a starších The Jon Spencer Blues Explosion. Aktuální deska The Rotten Mile navíc ukazuje, že Gallon Drunk během své osmnáctileté kariéry dozráli jako víno. Johnston a spol. jsou teď živelnější než kdy před tím: místo experimentů rovnou utahují smyčku kolem krku. A místo vysvětlování a omluv sahají rovnou po noži.

Muzika Gallon Drunk, to je v podstatě čiré archetypální rockové poselství. Gallon Drunk jsou gang, Gallon Drunk jsou proti všem, jsou to králové města a kámoši všech těch divných týpků, co se motají kolem špinavých nonstopů v zastrčených uličkách. Jsou to zjevy ze starších filmů Jima Jarmusche, poslední hrdinové černobílého podzemí. Je to soundtrack odvrácené strany metropole, kterou vám nepopíše Lonely Planet. Před Gallon Drunk vystoupí 25. října v Rock Café The Ritchie Success.


25. 10., Praha – Rock Café