ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5508 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gaia Mesiah vydá za necelý měsíc nové album

0 jsk 16.2.2023

Nové album VLNO∞BYTÍ vydá již 10. března rocková čtveřice Gaia Mesiah. Nahrávka obsahuje dvanáct písní, mezi nimiž převládají novinky. Výjimkami jsou loňský singl NeNe a další česky zpívaná píseň Království, jež byla už na předchozím studiovém albu Excellent Mistake, nyní ale vychází v akustické verzi.

Čtveřici Gaia Mesiah se na album podařilo přenést energii a nasazení charakterizující její živá vystoupení. Šťavnatou desku podpoří turné v České republice a Slovensku, které odstartuje 10. března v klubu Náplavka v Hradci Králové a jehož součástí budou koncertní křty v pražském klubu Roxy a na brněnské Flédě.

„Na novém albu se vracíme ke kořenům naší tvorby a k muzice, která nás vždy ovlivňovala a stále ovlivňuje,“ říká kytaristka Katka Morella a baskytarista Josh Stewart ji doplňuje: „Je tam vše, čím je Gaia pověstná. Charakteristické kytarové riffy a basové groovy, emotivní bicí a úžasný zpěv Marky Rybin, která umí být sladká i hrozivá zároveň.“

Současnou konstelaci uvnitř kapely, která se v roce 2019 po dlouhé odmlce vrátila na scénu s albem Excellent Mistake, neváhá Katka Morella označit jako radostnou. „Taková kombinace energie a lidského porozumění mezi námi snad nikdy nebyla,“ říká.

Tagy: