ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10704 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Gabrielle Aplin debutovala druhá

0 Redakce 21.5.2013

Zpěvačka Gabrielle Aplin vydala minulý týden debutové album English Rain. Deska se v prvním týdnu prodeje dostala rovnou na druhé místo britského albového žebříčku.

Dvacetiletá písničkářka je opravdovým zjevením. Už v sedmnácti založila vlastní label a natočila pětiskladbové EP, s nímž ohromila digitální svět. Minialbum se na čas stalo jedním z nejžádanějších titulů na iTunes v Anglii.

Ohlas měly i akustické coververze nejrůznějších písní, které nahrávala na svůj video kanál YouTube. Její předělávka skladby Teenage Dream od Katy Perry má například více než půl milionu zhlédnutí.

Svébytného talentu z malé jihoanglické vesnice si brzy všimla firma Parlophone, pro kterou Gabrielle Aplin loni natočila několik singlů, mezi jinými i předělávku písničky The Power Of Love. Působivá coververze hitu skupiny Frankie Goes To Hollywood bodovala na přelomu roku i v tuzemské rozhlasové hitparádě. V domovské Anglii se dokonce zpěvačka se skladbou dostala na vrchol singlového žebříčku.

Album English Rain zaujme především milovníky prostých aranží a jednoduchých melodií. Gabrielle Aplin se v písních nechává inspirovat svými vzory, mezi kterými nechybí písničkářka Joni Mitchell nebo zesnulý Nick Drake. V recenzích se též objevují srovnání s aktuálně populárními Mumford & Sons. Desku momentálně propaguje nový singl, písnička Panic Cord.