ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9730 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fresh Film Fest se letos v srpnu podruhé uskuteční v Praze

0 Redakce 27.7.2011

Osmý ročník evropského festivalu zaměřeného na světovou debutovou a studentskou tvorbu Fresh Film Fest se uskuteční od 24. do 28. srpna v Praze. Organizátoři pro návštěvníky vybrali téměř 150 snímků. 

Tradičně soutěže celovečerních debutů a studentských filmů doplní pocty a retrospektivy, distribuční premiéry, jedinečná uvedení snímků renomovaných autorů,koncerty, workshopy, divadla, diskuse nebo výstavy.

Hlavní část festivalu bude na stejných místech jako loni, kdy akci hostil například Palác Akropolis, kino Světozor nebo divadlo Ponec a FAMU. Nově se progresivní, neotřelé a novátorské snímky budou promítat v Kině 35 ve Francouzském institutu a také pod širým nebem v Riegrových sadech. Tam bude vstup zdarma.

Letošní kampaň Fresh Film Festu se ponese ve znamení zdeformovaných lidských obličejů. Koncept podle pořadatelů vychází ze spojení dvou motivů: svěžího proudu v kinematografii, který obsahuje název festivalu, a punkového vzdoru, což je jeho letošní hlavní téma.

Nejlepším mezinárodním studentským filmem loňského sedmého ročníku festivalu Fresh Film Fest porotci zvolili německý snímek Bez dechu režiséra Visara Moriny, rodáka z kosovské Prištiny. V kategorii debutů zvítězil americký film Neposkvrněné početí malého čudly, cenu za nejlepší experimentální nebo animovaný snímek obdržel francouzský film Divoký. V soutěži tuzemských děl porota ocenila polohraný dokument Roma Boys – Příběh lásky.

rwi