ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14436 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

František Hodonský vystavuje na Bořislavce obrazy jihomoravské krajiny

0 jsk 18.1.2023

Jak lze zachytit tichou řeč krajiny, ukáže výstava předního českého malíře a grafika Františka Hodonského. Návštěvníci se s jeho díly zachycující převážně tematiku lužních lesů jižní Moravy mohou seznámit od 19. ledna ve foyer KKCG, v pražském Bořislavka Centru. Výstava s názvem Tichá řeč krajiny představí dvě desítky velkoformátových obrazů a několik plastik a bude volně přístupná.

Akce je součástí dlouhodobého záměru KKCG, aby se z Bořislavka Centra stal kulturní prostor a místo pro setkávání lidí. V uplynulém roce se ve foyer konala řada volně přístupných výstav (například Czech Press Photo či Antikódy Václava Havla) a koncertů (v rámci festivalu Dvořákova Praha), venkovní piazzettu zase oživilo letní kino. Interiéry kancelářských budov centra zdobí díla významných současných českých autorů a vedení skupiny KKCG chce tyto významné umělce představovat i veřejnosti. František Hodonský je právě jedním z nich.

Hodonský se věnuje krajinomalbě od šedesátých let a postupně se stal předním českým tvůrcem. Ačkoli nyní bydlí v Praze a na chalupu jezdí do západních Čech, ve svých dílech se stále vrací k rodné jižní Moravě. V minulosti na plátnech barvami zachycoval i inspirující zákoutí Berounky a rybníky v okolí Bohdanče, nepřirostly mu však k srdci tak jako jedinečná krajina jižní Moravy.