ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5989 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Francouzský animovaný film Až na severní pól vstupuje na plátna českých kin 1. září

0 Richard Winter 3.8.2016

Celovečerní animovaný snímek Až na severní pól natočil jako svůj režijní debut francouzský animátor a zkušený výtvarník Rémi Chayé, který se už podílel na řadě úspěšných animovaných filmů jako byly Brendan a tajemství Kellsu (Brendan et le secret de Kells, 2009) nebo Obraz (Le Tableau, 2011). Film, jehož devizou je půvabná vizuální stránka a silný příběh se sympatickou dívčí hrdinkou rozehraný v netradičním prostředí, přijde do českých kin 1. září.

Film bude uváděn ve dvou verzích – s titulky a s dabingem. Hlasy postavám v hlavních rolích propůjčili Viktorie Taberyová (Saša) a Zdeněk Maryška (Olukin), dále účinkují Zuzana Slavíková, Tomáš Juřička, Jiří Ployhar a další.

Hrdinkou příběhu je patnáctiletá Saša, dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku koncem 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Olukina, významného vědce a polárníka, který se dosud nevrátil ze své poslední expedice, na které se pokusil dobýt severní pól. Olukin předal své poslání výzkumníka Saše, ale její rodiče, kteří už jí začali sjednávat svatbu, to vůbec neschvalují. A tak se Saša rozhodne vzepřít svému osudu, uprchne z domova a je odhodlaná Olukina nalézt, i kdyby měla dojít až na severní pól.

“V roce 2005 jsem se na La Poudriere setkal s Claire Paoletti, která pracovala na scénáři. Měla dlouhometrážní projekt. V té době se to vešlo na jednu stránku: mladá dívka z ruské aristokratické rodiny se vydá pátrat po svém dědečkovi, který zmizel mezi ledovými krami. Nějakou dobu před tím jsem četl palubní deník Ernesta Shakletona a několik dalších knih o jeho podivuhodném činu. Shakleton se vydal na expedici z jednoho konce Antarktidy na druhý. Jenže loď zaskočil brzký příchod zimy a zůstala uvězněná v ledu. Přežili 22 měsíců v extrémních podmínkách. Neuvěřitelný lidský příběh,” uvedl režisér Rémi Chayé.