ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13789 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Francouzská noc na Festivalu Krumlov

0 jsk 20.4.2023

Již 14. července zahájí Festival Krumlov koncert Francouzská noc s originálními choreografiemi Jiřího Bubeníčka v podání souboru Les Ballets Bubeníček.

Vystoupí v nich sólisté předních evropských baletních scén. Tento světově uznávaný tanečník a choreograf navíc pořádá ve spolupráci s festivalem mistrovské taneční kurzy, které budou festivalu předcházet.

Mezinárodně uznávaný choreograf Jiří Bubeníček se během své téměř pětadvacetileté kariéry těšil obrovskému uznání jako jeden z nejlepších světových baletních tanečníků. Ačkoli jeho první choreografie vznikly spíše jako drobný experiment, dnes patří mezi nejvyhledávanější choreografy současnosti.

Do Čech se Bubeníček vrátí s choreografií vytvořenou speciálně pro zahajovací koncert 32. ročníku Festivalu Krumlov nazvaný Francouzská noc. Skladby Aux étoiles Alexandera Duparca a Bolero Maurice Ravela ztvární přední tanečníci evropské baletní scény Léonore Baulac (na snímku), hvězda Opera National de Paris, Jón Vallejo, první sólista Semperoper Ballet, István Simon, bývalý první sólista Semperoper Ballet, Kryštof Šimek, bývalý umělecký ředitel Pražské taneční konzervatoře aj. Vybraní tanečníci budou také lektory mistrovských kurzů, které v termínu 4.až 14. července Bubeníček ve spolupráci s festivalem v Českém Krumlově pořádá.

Letošní zahajovací koncert Festivalu Krumlov se po více jak dvaceti letech vrátí do poetické scenérie Letní jízdárny.