ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5727 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fotograf magazín slaví narozeniny a zve na vernisáž výstavy Pavla Baňky

0 jsk 31.10.2022

V letošním roce slaví časopis a spolek Fotograf dvacet let existence, během nichž inspiroval fotografy i milovníky fotografií a současného umění napříč všemi věkovými kategoriemi.

Toto výjimečné jubileum oslaví ve stejnojmenné galerii v Praze už 2. listopadu výstavou zakladatele a dlouholetého šéfredaktora časopisu Pavla Baňky a křtem speciálního výročního vydání.

Výstava Pavel Baňka: Fotograf(ové) tady dole i tam nahoře bude odstartována 2. listopadu  vernisáží v pražské Fotograf Gallery. Baňku představí nejen jako významného českého fotografa, jehož dílo je zastoupeno v řadě fotografických sbírek v celém světě, ale i jako neúnavného networkera, který přispěl k formování českých dějin fotografie posledních několika dekád svou dlouholetou pedagogickou i organizátorskou činností.

Kromě jeho vlastní tvorby výstava prezentuje i snímky dokumentující dění na fotografické scéně, jehož byl často spolutvůrcem a zároveň díla již nežijících kamarádů fotografů Pavla Diase, Ivana Lutterera, Jana Malého, Jiřího Poláčka a Jana Reicha, která Baňka srovnává s vlastními fotografiemi.