ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14038 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fotograf festival o klimatických změnách

0 jsk 15.7.2021

Blíží se letošní Fotograf Festival, který od roku 2011 pořádá spolek Fotograf 07. Událost se nezaměřuje jen na fotografii, ale čerpá ze souvisejících žánrů umění, jakými jsou video art, konceptuální umění, design, nová média či architektura.

Tématem 11. ročníku, který proběhne mezi 2. zářím a 17. říjnem, jsou Pozemšťané*ky (angl. Earthlings), jeho kurátorem je Lukáš Likavčan. Organizátoři festivalu se zaměří na téma klimatických a změn a to, jak o nich mluvit mimo slovník současné vědy. Zajímá je, jak je zachycují a vnímají běžní lidé – pozemšťané a pozemšťanky.

Během šesti týdnů festival nabídne třináct výstav a intervencí do veřejného prostoru, doprovodný program formou přednášek, projekcí či open call pro středoškoláky. To vše se odehraje na více než dvaceti lokacích v celé Praze.

Domovskou „scénou“ Fotograf Festivalu bude Fotograf Gallery v Jungmannově ulici na Praze 1. Umělecké instalace se dále objeví v Národním zemědělském muzeu na Praze 7, v Karlin Studios, galerii Světova1 a VI PER na Praze 8, Národní technické knihovně na Praze 6, Galerii AMU na Praze 1, galerii Etc. a Display na Praze 2 či v galerii Lítost na Praze 3.