ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26216 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Forman se bude hrát v Praze na Kampě

0 jsk 7.12.2023

Tvůrčí tým v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou uvede 18. a 19. června 2024 premiéru divadelní hry Forman.

V hlavní roli oscarového režiséra Miloše Formana se představí Marek Adamczyk a Patrik Děrgel. Spolu s nimi si zahrají Aleš Petráš, Václav Vašák, Roman Blumaier, Kryštof Krhovjak, Nathanael Ruml, Maxmilián Kocek, Matouš Ruml, Daniel Šváb, Stanislava Jachnická ad.

„Důvodem, proč jsme se rozhodli právě pro Miloše Formana, je jeho provázanost s Kampou. Bydlel hned vedle ve Všehrdově ulici. A navíc v parku sousedícím s Museem Kampa bylo umístěno zázemí pro natáčení filmu Amadeus, který měl premiéru v roce 1984, takže příští rok tomu bude čtyřicet let,“ vysvětluje scenáristka a producentka Daniela Sodomová. „Zdánlivě víme o Miloši Formanovi všechno z té profesní oblasti, máme vytvořený obrázek člověka, který se jako jeden z mála Čechů prosadil v Americe. Ale my bychom se chtěli víc dotknout jeho duše, osobnosti, co dělal, když netočil, o tom málokdo ví. To je pro mne jako režisérku výzva,“ dodává Adéla Laštovková Stodolová.

Tagy: ,