ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13709 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Foo Fighters zkrátili prázdniny a točí album

0 Redakce 10.3.2010

Americká skupina Foo Fighters je blízko návratu na hudební scénu. Přestože loni vyhlásila, že si na neurčitou dobu naordinovala prázdniny a bude odpočívat, nyní je všechno jinak. Kapela je ve studiu a připravuje nové album.

Prsty v tom má producent Butch Vig, se kterým již Dave Grohl, zpěvák a kytarista Foo Fighters, v minulosti točil album Nevermind své bývalé skupiny Nirvana. Když se spolu domluvili na možné spolupráci na nové desce, obvolal Grohl spoluhráče a požádal je, aby dobu svého odpočinku zkrátili. Kolekce by měla vyjít v roce 2011, symbolicky dvacet let po vydání Nevermind. Bubeník Taylor Hawkins začal své party ale nahrávat již v pondělí.

„Stoprocentně to bude naše nejlepší album,“ řekl magazínu Rolling Stone Grohl. „Návrat pro nás není žádný problém. Přerušili jsme činnost ne proto, že bychom měli dost hudby, ale kvůli tomu, aby si svět odpočinul od Foo Fighters. Kompilace našich hitů znamenala konec jedné etapy. Teď je čas dělat něco nového. Určitě, jen ještě nevím jak. Je vzrušující nevědět, co tuhle kapelu čeká.“

Výběrové album Greatest Hits vyšlo loni 3. listopadu.

JŠp