ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18635 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Foo Fighters zbrojí na budoucnost

0 Redakce 16.12.2011

Dave Grohl, zpěvák a kytarista americké skupiny Foo Fighters, oznámil na svém blogu fanouškům, že jeho formace začala pracovat na materiálu pro nové album. Stalo se tak sotva půl roku poté, kdy se na trhu objevilo úspěšné dílko Wasting Light.

Ještě jsme neskončili,“ napsal Grohl. „Je ještě mnoho koncertů k zahrání, mnoho písniček k napsání a mnoho alb k nahrání.

Grohl ve svém aktuálním přípisu připomněl sedmnáct let existence Foo Fighters. „Kdyby mi tehdy někdo řekl, že v roce 2012 budu psát písničky pro naše osmé album, tak bych se mu asi vysmál,“ sdělil. „Chtěl bych všem našim fanouškům poděkovat za přijetí naší desky Wasting Light. Byla největší satisfakcí naší kariéry. Nahráli jsme ji analogově, byla první v hitparádě Billboardu a v kategorii Album roku získala nominaci na Grammy.

Album Wasting Light vyšlo v dubnu letošního roku a jako host se na něm objevil i bývalý baskytarista Nirvany Krist Novoselic. Jeho producentem byl Butch Vig, muž, jenž v devadesátém roce produkoval slavné album Nirvany Nevermind.

JŠp