ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18006 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Foo Fighters tvoří, Grohl to má pod kontrolou

0 Redakce 16.2.2009

Bubeník Foo Fighters Taylor Hawkins promluvil v nedávném rozhovoru o delší tvůrčí přestávce, kterou skupina na podzim oznámila, že si dopřeje, a o svém vztahu s k frontmanovi Davovi Grohlovi.

Během večírku navazujícího na ceremoniál u příležitosti udělování Grammy Awards, se novináři ptali Hawkinse na oznámenou delší tvůrčí přestávku, kterou Dave Grohl ohlásil 17. září v pořadu The Chris Moyles Show BBC Radia 1 – krátce po skončení světového turné Foo Fighters k podpoře jejich aktuálního (nominovaného vloni na Grammy) alba Echoes, Silence, Patience and Grace (2007). Frontman mluvil tehdy o potřebě muzikantů dopřát si delší pauzu od skládání hudby, která by jim pomohla najít „nový smysl“. „Nikdy jsme si nedopřáli delší přestávku… Myslím si, že nastal čas dopřát si přestávku a vrátit se, když lidem budeme doopravdy chybět," prohlásil tehdy Grohl. Hawkins potvrdil, žе skupina v současnosti nabírá dech, ale přece jen není už tak daleko od okamžiku, kdy začne nahrávat své další studiové album, na kterém už vlastně pracuje. „Už jsme se několikrát sešli a sdělili si vzájemně své nápady – dosti nekonkrétní nápady, které zřejmě budeme dál sbírat během tohoto roku, dokud jich před sebou nebudeme mít vskutku hromadu. Dopřejeme si potřebný čas, který každý zasvětí něčemu jinému, co je pro něho důležité, našim rodinám například. Řekl bych, že nastoupíme do studia v létě a pak už začneme pracovat vážně na nové nahrávce.

Dále v povídání o průběhu tvůrčího procesu ve Foo Fighters Hawkins popsal bývalého bubeníka Nirvany „nejdřív a především“ jako bubeníka a svěřil se, že Grohl jej často kritizuje za jeho styl hry. „Pokud jde o kontrolu a dohled nad ostatními, je v tom směru naprostý maniak.  Je ale ten nejmilejší maniak, kterého jste kdy v životě potkali. Říká mi, co mám dělat, ale funguje i zpětná vazba. Je především bubeníkem. Stal se z něj velký zpěvák a skladatel, ale je především bubeníkem. Když děláme spolu hudbu, pracujeme s nápady ne jednoho, ale dvou bubeníků, a to pocházejících ze zcela odlišného prostředí.