ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7609 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Floex pokřtí alba a míří na Expo

0 jsk 18.3.2022

Multiinstrumentalista a skladatel Floex pokřtí 25. dubna v pražské MeetFactory své soundtracky Papetura a Je Suis Karl. Obě alba vyšla v loňském roce u Minority Records, pandemie ale jejich uvedení na pódiu posunula až na letošní jaro. Ještě předtím bude Floex reprezentovat Českou republiku během českého národního dne 21. března na Expo 2020 v Dubaji.

Adventura Papetura ze studia Petums se těší přízni hráčů i kritiků, v recenzích je vždy zmiňována Floexova hudba podtrhující křehkost a čistotu. Využil k tomu hlavně zvuků piana a smyčců. Papetura sesbírala hned několik mezinárodních prestižních ocenění jako Pixel Awards nebo Ceega ’21, soundtrack pak získal cenu Best Audio Pixel Awards Europe 2021.

Politický thriller Je Suis Karl režiséra Christiana Schwochowa (Koruna, Mnichov aj.) se po uvedení na festivalu Berlinale 2021 dočkal v lednu také uvedení do českých kin. Jeho soundtrack je založen na fúzi temného, destruovaného, špinavého soundu se symfonickým orchestrem. Na soundtracku spolupracoval Floex s britským kolegou, skladatelem a pianistou Tomem Hodgem a bylo to právě s Hodgem, kdy Floex v MeetFactory vystoupil naposled. Dvojice křtila desku A Portrait of John Doe, která následně získala ocenění Anděl (2018).

(foto: Kateřina Fialová)

Tagy: