ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13378 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Flamengo dokazují dobrou spolupráci na albu Live

0 jsk 12.10.2022

Flamengo a Kuře v hodinkách jsou v historii českého rocku zapsány nesmazatelným písmem. Oba tyto fenomény znovu uvádí v život i na koncertní pódia projekt Flamengo Reunion Session, kapela personálně a repertoárově navazující na Flamengo začátku sedmdesátých let.

Tehdejší členové Pavel Fořt (kytara) a Vladimír Guma Kulhánek (baskytara) našli ideální kolegy Honzu Holečka (zpěv, Hammond B3), Jiřího Zelenku (bicí) a Vladimíra Boryše Seckého (dechy), aby obnovili rockové napětí legendární předlohy.

Že se jim to podařilo víc než skvěle, dokazuje právě vydaný živák s prozaickým názvem Live, kterým skládají stylovou poctu k letošnímu padesátému výročí Kuřete v hodinkách a společně s hosty jej pokřtí 6. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

„Kuře v hodinkách bylo před padesáti lety a stále je jedinečným hudebním počinem. Dle mého názoru je to především z toho důvodu, že v sobě snoubí překrásnou poetiku textů Josefa Kainara a nadčasové hudební zpracování, které, třebaže jde o rockové album, překračuje toto své žánrové zaškatulkování. Když jsem poprvé tuto desku slyšel, nevěřil jsem vlastním uším! Vnímal jsem to jako zjevení a malý zázrak, že se tady, a hlavně v tehdejší době, podařilo natočit ‚západní‘ album plné nápadů a co víc – brilantně zahrané. Kuře v hodinkách se pro mě stalo obrovským zdrojem inspirace. A to, že jednoho dne budu stát na pódiu s původními členy, kteří ‚Kuře‘ natočili, je více než splněný sen,“ vyznává se frontman Flamengo Reunion Session Jan Holeček, jehož můžete dále znát také z Holeček & Marcel Project a Livin Free.

(foto: Mia Feres)