ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4770 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Finanční krize zasáhla i Carnegie Hall!

0 Redakce 11.2.2009

Legendární newyorská scéna zredukovala svůj program o 10 procent!

Světová finanční krize řadí na všech frontách. V hudební branži ji jako první pocítila vydavatelství, především pak nezávislé nahrávací a distribuční společnosti (viz kausu krachu jednoho z největších indie labelů Pinnacle Entertainment).  Nyní už krize dopadá i na promotéry a hudební kluby, dokonce i na slavné koncertní sály. Ukázkovým případem je proslulá newyorská scéna Carnegie Hall, která v sezóně 2009/2010 poskytne svá pódia menšímu počtu vystoupení, než byl po dlouhá léta obvyklý průměr.
Zamluvených dat v jejím harmonogramu, dle materiálu uveřejněném Associated Press, je o 10% méně, tj. místo obvyklých 200 show za rok, jich v nadcházející sezóně bude 180. Snížil se také celkový rozpočet, a to výrazně: o 4 000 000 amerických dolarů. O 17-18% procent poklesla také částka získávaná dary od soukromých osob. Naštěstí dary od korporací zůstávají stále stejně vysoké. I tak ale za daných okolností zcela logicky hrozí zaměstnancům Carnegie Hall propuštění.

Když se poněkud vzdálíme scéně oblíbené především mezi interprety i ctiteli vážné hudby, můžeme konstatovat, že něco podobného (ztráta prostředků a práce) už postihla dva z nejrenomovanějších metalových časopisů v Americe. Ani tuto periferní oblast hudební branže – hudební publicistiku – neminula ekonomické krize. Jak oznámila redaktorka Liz Ciavarelly, už příští měsíc budou pozastaveny magazín Metal Maniacs i jeho dceřino vydání Metal Edge. V březnu se na trhu objeví jejich poslední čísla, načež jejich redakce čeká naplacená dovolena na dobu neurčitou. Jestli to bude zároveň znamenat definitivní konec magazínů chlubících se svou 24letou respektive 19letou historií, ukáže teprve čas.

S největší pravděpodobností, přes veškerá opatření jsou to jen první vlaštovky série neveselých událostí, které se na hudební scéně rozběhly v důsledku krize.

ZJ (foto: www.newyorkpass.com)