ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10836 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Finále uvede sedm (před)premiér českých a slovenských filmů

0 Redakce 7.4.2016

Filmový festival Finále Plzeň, zaměřený na českou a slovenskou tvorbu, umožní divákům zhlédnout během 29. ročníku sedm snímků v české nebo světové premiéře a předpremiéře. Novinkám je vyhrazena sekce První úlovek.

Publikum jako první uvidí například nový televizní snímek o Karlu IV. Hlas pro římského krále (na snímku), snímek Každý milion dobrý režiséra Zdeňka Zelenky, slovenský dokumentární cyklus Prvá v podobě deseti portrétů žen, které se dokázaly prosadit v různých oborech či milostný příběh z doby těsně po druhé světové válce s názvem Agáva.

Během jednoho dne pak festival promítne v premiéře dokument o legendárním Divadle Sklep s názvem Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa a jeho nové skeče v třídílném pořadu Divadlo Sklep: Böhmen und Mähren. Finále Plzeň startuje v pátek 15. dubna slavnostním zahájením v Měšťanské besedě v Plzni.

Jednou českou předpremiérou Finále Plzeň letošní ročník 15. dubna přímo zahájí. Film Ani ve snu! už má za sebou úspěch na festivalu Berlinale, který jej vybral do soutěžní sekce Generation 14+, určené pro to nejlepší ze současné tvorby pro děti a mládež. Příběh v režii Petra Oukropce se odehrává v partě mladých parkouristů. Náctiletá Laura se musí popasovat nejen s adrenalinem a překážkami při parkouru, ale i v nečekané lásce.

Na snímnku záběr z filmu Hlas pro římského krále.