ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17362 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Finále Plzeň. Open air filmové večery na náplavce i na hradech a zámcích

0 jsk 27.5.2021

Podzimní 34. ročník Finále Plzeň už v létě předznamenají open air filmové večery na atraktivních místech. Projekce se uskuteční od července do poloviny září každou sobotu na nově zrekonstruované náplavce u řeky Radbuzy v centru západočeské metropole. A v srpnu v rámci projektu Filmové hrady a zámky také pod rozhlednou Bolfánek u zámku Chudenice, na zámku Kozel, na hradě v Horšovském Týně a hradě Švihov.

Diváci všech generací si tak v nevšedním prostředí pod hvězdnou oblohou mohou užít oblíbené české a zahraniční filmy. Program letních filmových večerů festivalu Finále Plzeň je průběžně aktualizován. Podle plánu jej zahájí v sobotu 17. července na náplavce u Radbuzy nestárnoucí hollywoodský muzikál Pomáda. Love story odehrávající se mezi krásnou blonďatou Sandy a rebelem Dannym v podání Olivie Newton-John a Johna Travolty.

Českým lvem oceněné životopisné drama Havel režiséra Slávka Horáka symbolicky 21. srpna připomene peripetie disidentského období Václava Havla, jedné z nejvýraznějších osobností naší historie.  V hlavních rolích excelují Viktor Dvořák, Anna Geislerová či Martin Hofmann. Náplavka letos bude patřit nejen promítání „velkých“ filmů, ale také studentům Západočeské univerzity v Plzni a jejich tvorbě, jako jsou studentské filmy, videoart a podobně.

Letošní novinka pro celou rodinu, Mazel a tajemství lesa, se představí 20. srpna v areálu Bolfánek. Právě tady režisér Petr Oukropec film o dobrodružství malých skautů před dvěma lety natáčel.

Projekce se odehrají vždy od 21 hodin, ovšem již od 19 hodin si budou moci návštěvníci na místě zakoupit speciální drinky, výběrovou kávu a drobné občerstvení. Veškeré aktivity budou respektovat aktuálně platná hygienická nařízení. Program na plzeňské náplavce bude přístupný zdarma.