ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12561 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmy z Varů v českých kinech

0 jsk 9.7.2024

V sobotu skončil 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na něj již tradičně navazují oficiální ozvěny, které začaly 8. července v pražských kinech Světozor, Aero a Přítomnost, hned zítra pak i v brněnském Scalním letňáku Janáček.

Novinkou jsou přidané projekce filmu Až na věky, který si z festivalu odnesl hned pět cen. Vedle oceněných snímků čeká diváky mnoho festivalových pokladů jako jsou třeba citlivý portrét moderních indických žen Záblesky naděje, drama o mezilidských vztazích Vedení domácnosti pro začátečníky, civilní romance Paměť a dánský snímek Dívka s jehlicí odehrávající se v kulisách expresionistického hororu.

Z českých filmů se na festivalu blýskly samozřejmě Vlny, jež zvítězily nejen u varských diváků, ale i u pražských, ti totiž lístky na ozvěnové projekce bleskurychle vykoupili. Hned pod Mádlovou novinkou se umístil sci-fi dokument Marka Najbrta tata_bojs.doc a v Top 10 nechybí ani další český dokumentární film Ještě nejsem, kým chci být o fotografce Libuši Jarcovjákové a Mord, debut Adama Martince o křehkosti vztahů utvářených tradicemi, láskou i křivdami. Promítnut bude i snímek MaXXXine (na snímku).