ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8558 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmy, knihy, architektura či desing – vše nabízí víkend

0 Lucia Daňková 16.5.2015

Crème de la Crème          13.- 17.5.2015

Filmové delikatesy v rámci filmové přehlídky Crème de la Crème máme možnost ochutnávat už od středy 13.5.  v pražských kinech Evald, Lucerna a Mat. Druhý ročník  byl slavnostně zahájen snímkem Sils Maria s Juliette Binoche  a Kristen Stewart. Ta získala za roli v tomto snímku sošku Cézara, nejvyšší francouzskou národní cenu.  Další lahůdkou je film J. Benoîta Tři srdce s Charlotte Gainsbourg, Chiarou Mastroianni a Catherine Deneuve. Fanoušci Marrion Cotillard by si neměli nechat ujít film Dva dny, jedna noc, který byl nominován na Oscara či poslední počin ikony francouzského filmu Jeana-Luca Godarda Sbohem jazykunatočený technologií 3D.  Crème de la Crème II. se nově bude konat nejen v Praze. Přehlídku francouzských filmů moho navštívit také zájemci zájemci v Brně, Plzni, Ostravě, Děčíně, Litoměřicích, Mariánských Lázních, Hluboké nad Vltavou, Karlových Varech, Přerově, Chomutově, Zlíně, Litvínově a Boskovicích.

Svět Knihy        14. – 17.5.2015

Mezinárodní veletrh knihy probíhá od čtvrtka 14.května v Průmyslovém paláci Holešovického výstaviště. Čestným hostem letošního ročníku je Egypt, který českým čtenářům představí jak svou kulturní historii, tak především současnost s mottem „Poznejte Egypt po dvou revolucích“. Egyptská delegace čítá na téměř dvacítku spisovatelů a dalších osobností egyptské kultury. V programu jsou  i  další témata  jako fotografie a kniha.

Prague Design Week     11.-17.5. 2015

Prague Design Week  odstartoval v pondělí 11.5. 2015 v Kafkově domě u Staroměstského náměstí v Praze. Veřejnost jej až do neděle 17. května může navštívit v rámci celého týdne za 100 Kč, anebo 50 Kč (zlevněné vstupné). Expozice budou úterý 12. do soboty 16. května pak od 10 do 21 hodin a v průběhu posledního výstavního dne, neděle 17. května, od 10 do 19 hodin. Vedle poutavých výstav a aktivit získají zájemci příležitost některé z výrobků na místě přímo od designérů i zakoupit.

Restaurant Day  16.5.2015  

Kdekoliv – u vás doma, v kanceláři, na ulici, na pavlači, na dvoře, v parku, na nábřeží, v opuštěné tovární hale, v komunitním centru – fantazii se meze nekladou. Dnešní Restaurant Day má opět šířit dobrou nálad. Například Korso Krymská – dnes otevře  od 11-21h…více je na  http://www.restaurantday.org/

Open House          16. -17. 5. 2015

O víkendu se v Praze uskuteční festival architektury Open House. Otevřené budou historické budovy, ale i stavby postavené v nedávné době, jejichž funkce se změnila konverzí třeba z původně průmyslových objektů.  Do festivalu se zapojí například Kramářova vila a Invalidovna. Otevře se elektrárna na Štvanici, klášter sv. Anežky, funkcionalistický Dům odborových svazů, budovy ministerstva zemědělství a průmyslu, Tančící dům a z nejnovějších staveb třeba Main Point a Danube House v Karlíně, holešovický ArtGen nebo Florentinum na Florenci.