ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11793 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmy na internetu stahuje přes polovina Čechů

0 Richard Winter 27.3.2014

Více než polovina Čechů stahuje filmy na internetu. Nejčastěji pro filmy na web chodí mladí do 24 let, šest procent z nich podle průzkumu společnosti Telefónica stahuje denně. Nejčastějším důvodem stahování filmů z internetu je časová úspora. Lidé nechtějí trávit čas chozením do videopůjčovny ani sháněním DVD u známých.

Třetina lidí si myslí, že stahování filmů z internetu je zcela v souladu se zákony, třetina lidí uvádí, že to úplně legální není. Zbytek veřejnosti na tuto problematickou otázku raději nemá názor. Výrazně jinak se ke stahování filmů staví mladá generace. Ačkoliv jim stahování filmů z internetu rozhodně není cizí, více než polovina se domnívá, že k filmové zábavě přichází nelegálně.

Do půjčovny by v současnosti zavítaly jen tři procenta lidí. Nejoblíbenějšími stránkami s video obsahem jsou YouTube a Uložto. “Potvrdili jsme si, že lidem nevadí za stahování filmů platit. Problém je, že legálních možností moc nemají anebo o nich neví,” uvedl marketinogový ředitel pro segment domácností David Duroň.

Nejvášnivějšími “stahovači” jsou studenti nebo matky a otcové na rodičovské dovolené. V porovnání s ostatními kraji se nejčastěji k nelegálnímu stahování filmů z internetu přiznali lidé ze Středočeského a Libereckého kraje s vyšším odborným nebo vysokoškolským vzděláním. Naopak sledování programu v televizi se věnuje přes 80 procent lidí starších 45 let.

Tagy: ,